Menu

testování a čištění filtrů

Filtr pevných částic (zkráceně DPF nebo také FAP) je součást výfukového systému automobilů s dieselovým motorem. Úlohou filtru je zachytit jemné prachové částice z výfukových plynů, které vznikají při spalování nafty a jsou karcinogenní.

Životnost filtru pevných částic je zhruba 150 000 až 200 000 najetých kilometrů a závisí i na stylu jízdy. Filtr se nejvíce zanáší při rozjezdu, akceleraci a jízdě na krátké vzdálenosti, kdy nemá možnost se regenerovat. Pokud se na vozidle projevují problémy s výkonem motoru či zvýšená spotřeba, může se jednat právě o problém s filtrem pevných částic.

proč je vhodné filtr pevných částic regenerovat

  • náklady na regeneraci jsou čtvrtinové oproti ceně za nový filtr
  • kvalitní vyčištění dokáže zcela obnovit funkčnost filtru
  • jedná se o ekologický proces šetrný k životnímu prostředí

testování, regenerace nebo výměna DPF/FAP v powerchipu

Filtr pevných částic vám otestujeme i vyčistíme, nabízíme také demontáž starých filtrů a montáž filtrů nových, to vše u osobních i dodávkových vozidel. K regeneraci filtru pevných částic používáme různé technologie v závislosti na typu filtru a jeho zanešení.

Před i po vyčištění filtru provedeme funkční test měřením protitlaku a průtoku plynů filtrem. Oba tyto kroky jsou doplněny o protokol v tištěné podobě. Na regenerovaný filtr poskytujeme garanci životnosti.