Menu

Profesionální chiptuning

Chiptuning je úprava a modifikace softwaru v řídicí jednotce motoru. Optimalizací softwaru lze zvýšit výkon a točivý moment motoru, upravit charakteristiku vstřikování, poměr vzduchu a paliva, zapalování a mnoho dalších parametrů.

Chiptuning lze provést na každém automobilu s programovatelnou řídicí jednotkou. Nejčastěji se provádí u automobilů s turbodmychadlem, kde je možné docílit výrazného nárůstu výkonu.

výhody chiptuningu

  • zvýšení výkonu a točivého momentu až o 35 %, individuálně i více
  • snížení spotřeby paliva o 2–5 l na 100 km dle typu vozidla
  • životnost motoru a jeho příslušenství se nemění
  • zachování emisních limitů podle platných norem EU
  • větší komfort z jízdy
  • zvýšení bezpečnosti v situacích, kdy je nutné okamžitě zrychlit
  • možnost obnovení softwaru řídicí jednotky do původního stavu
  • možnost opakovatelných úprav dle přání nebo aktuálních potřeb zákazníka
  • optimalizace řazení automatické převodovky

je to bezpečné?

Pokud chiptuning vašeho automobilu svěříte profesionálům, není se čeho bát. Všechny změny spočívají výhradně v úpravě softwaru řídicí jednotky. Neprovádí se žádný mechanický zásah do motoru a všechny úpravy jsou vratné. V případě neodborného zásahu však může chiptuning vést až k trvalému poškození motoru.

Před samotnou úpravou je nutné zkontrolovat technický stav vozidla a provést diagnostiku. Samozřejmostí by i po úpravě měla být pravidelná údržba automobilu, dodržování servisních prohlídek, pravidelné výměny maziv, filtrů atd.

proč chiptuning od powerchipu

Jsme fandové do aut, ať už jde o škodovku nebo BMW, a naše práce nás baví. Chiptuningové úpravy děláme už od roku 2002 – za tu dobu z naší dílny vyjelo několik tisíc vytuněných vozů.
 
Ke každé úpravě přistupujeme individuálně. Bereme v úvahu stáří vozu, jeho aktuální technický stav a další parametry důležité pro správné nastavení chiptuningu. Každý automobil nejdříve projde vstupní kontrolou, diagnostikou a měřením výkonu na válcové brzdě. Výkon měříme před zahájením úpravy a po samotné úpravě. Samozřejmostí je poskytnutí záruky na software.
 
Úzce spolupracujeme s předními evropskými společnostmi v oblasti vývoje softwaru pro automobilový průmysl. Naším know-how, zkušenostmi a dobrými výsledky přispíváme ke zvýšení úrovně chiptuningu nejen v ČR, ale i v zahraničí.
 
Děláme vše pro vaše maximální potěšení z jízdy.