Menu

Řídicí jednotky

Řídicí jednotky (ECU – Electronic Control Unit) mají na starost komplexní chod automobilu, jeho bezpečnost a také jízdní komfort. Poškození řídicí jednotky může vést k tomu, že se vůz stane hůře ovladatelným, nespolehlivým nebo dokonce nepojízdným.

V autoservisu, který není úzce specializovaný, vám pravděpodobně doporučí řídicí jednotku vyměnit. Zbytečnému nákupu drahého dílu se vyhnete, pokud řídicí jednotku necháte otestovat u specializované firmy. Statisticky je pouze 9–12 % řídicích jednotek neopravitelných. Až testování, na která nemají v běžných servisech potřebné vybavení nebo znalosti, určí, zda lze řídicí jednotku opravit, nebo je potřeba její výměna. Oprava řídicí jednotky je technicky náročná a vyžaduje značné znalosti z oblasti elektrotechniky a autoelektroniky. Proto svěřte opravu řídicí jednotky vždy do rukou zkušených profesionálů.

proč se vyplatí řídicí jednotku opravit

  • vyhnete se zbytečnému kupování drahého dílu
  • ušetříte až několik tisíc korun

oprava řídicí jednotky v powerchipu

Umíme opravit řídicí jednotky osobních i nákladních automobilů. Používáme moderní diagnostické přístroje, které dokáží přesně detekovat problém. Před samotnou opravou řídicí jednotku vždy zálohujeme a data uschováme. Pokud je řídicí jednotka neopravitelná, vyměníme ji za repasovanou. Samozřejmostí je přizpůsobení repasované řídicí jednotky pro daný automobil.

Rychle a odborně vyřešíme váš problém s

  • řídicí jednotkou motoru
  • řídicí jednotkou převodovky
  • řídicí jednotkou bezpečnostních prvků (ABS, EBD, ESP, DSC…)
  • řídicí jednotkou airbagu